Ostatnia prosta…

Tuż przed rozpoczęciem ciszy wyborczej, 19 października, kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, spotkał się z wyborcami. Obok krótkiego przypomnienia programu i podsumowania kampanii wyborczej, był także czas na pytania i głosy przybyłych na spotkanie.

W piątkowy wieczór, obok wyborców i kandydata na burmistrza, w sali Domu Katolickiego zebrali się kandydaci do struktur powiatowych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

– Chcę wraz z radnymi służyć państwu. To nie jest plan Szlachetki dla Szlachetki, ale plan dla mieszkańców i Myślenic – mówił przed prezentacją najistotniejszych punktów kandydat. Szczegółowe omówienie programu Dla Myślenic znajduje się TUTAJ. – Nie mówimy o rzeczach niestworzonych, ale o rzeczach, które z powodzeniem są realizowane w innych gminach – uzupełniał Jarosław Szlachetka, podkreślając swój atut, jakim jest umiejętna współpraca z rządem dla dobra regionu.

W kolejnej części ubiegający się o ponownie o mandat radnego powiatowego Władysław Kurowski, zaprezentował natomiast program dla powiatu, streszczający się w punktach: współpraca z gminami, agendami rządowymi i rządem; edukacja; ochrona i promocja zdrowia; infrastruktura drogowa i komunikacja; wspomaganie lokalnych przedsiębiorców; przyjazna administracja; dbałość o OSP. – Idziemy do wyborów pod szyldem PiS, nie wstydzimy się tego. Nie chowamy się za szyldami i hasłami komitetów tworzonych wyłącznie dla potrzeb wyborów – podkreślał Władysław Kurowski.

Krótko o swoich priorytetach opowiedzieli także kandydaci do sejmiku województwa małopolskiego – Anna Szafraniec-Rutkiewicz oraz Robert Bylica.

Plan Jarosława Szlachetki dla Myślenic jest planem otwartym, stąd po prezentacji oddano głos wyborcom, którzy podzielili się swoimi pomysłami, m.in. rozwiązaniem kwestii połączenia na linii ulic Solidarności i Niepodległości oraz zadbanie o szlak turystyczny prowadzący na Polanę Mikołaj, ze szczególnym uwzględnieniem terenu wokół lipki, symbolu Myślenic.