Uroczysty początek września

Pierwsze dni września to nie tylko moment powrotu do szkół po wakacyjnej przerwie. To także czas wspominania i upamiętniania rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 poseł Jarosław Szlachetka uczestniczył w uroczystościach połączonych z upamiętnieniem ofiar II wojny światowej, która rozpoczęła się 79 lat temu, 1 września. Po Mszy Św. w myślenickim Sanktuarium, przy pomniku niepodległości złożono kwiaty i znicze.
Po południu, parlamentarzysta wraz z premier Betą Szydło oraz wójtem Gminy Pcim Piotrem Hajdukiem, wziął udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Pcimiu.

Życzenia posła w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego:

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo,
rozpoczynamy nowy rok szkolny. Stoicie przed wyzwaniami, które stawia przed Wami trud zdobywania wiedzy, kształcenia oraz wychowania. Lecz uśmiechnijcie się – początek września to także czas radości spotkań i dzielenia się wakacyjnymi wspomnieniami.
Drodzy Uczniowie, niech dzisiejszy dzień będzie dla Was dobrym startem nie tylko w rok szkolny 2018/2019, ale przede wszystkim w dorosłość. Wiedza, doświadczenie, umiejętności oraz przyjaźnie zdobywanie w szkole to niezbędne narzędzia w dorosłym życiu, nie tylko prywatnym, ale lecz także społecznym i obywatelskim. Szanowni Państwo, stańcie razem ze swoimi wychowankami na starcie, wspomagajcie ich wysiłki, aby w czerwcu móc stanąć na mecie z satysfakcją i znakomitymi wynikami.

Jarosław Szlachetka Poseł na Sejm RP