Minister sportu i turystyki w Myślenicach

W ramach wizyty w Małopolsce, minister sportu i turystyki Witold Bańka na zaproszenie posła Jarosława Szlachetki, odwiedził Myślenice. Briefing prasowy odbył się na stadionie KS Dalin Myślenice.

Podczas swojego wystąpienia poseł Jarosław Szlachetka i jednocześnie kandydat na burmistrza Myślenic, przedstawił w skrócie swoje założenia, które zamierza realizować po wygranych wyborach samorządowych a dotyczące rozwoju sportu oraz infrastruktury sportowej.

– Priorytetem dla mnie jako nowego burmistrza będzie rozbudowa i modernizacja przyszkolnej infrastruktury sportowej, zwłaszcza w miejscowościach gdzie jej brak (w tym m.in. sal gimnastycznych przy szkołach w Osieczanach oraz w Bęczarce). Ponadto chciałbym zaproponować budowę krytego całorocznego boiska na Zarabiu, ukończenie trzeciej niecki na myślenickim basenie krytym, która od lat stoi nieużywana, oraz stworzenie nowych ścieżek rowerowych. Moim marzeniem jest także remont stadionu z bieżnią, na którym się znajdujemy. O dofinansowanie tych inwestycji będę zabiegał w resorcie kierowanym przez pana ministra Witolda Bańkę – mówił Jarosław Szlachetka.

– Jako nowy gospodarz Myślenic podejmę działania, aby gminne szkoły włączyły się w realizację rządowego programu pozalekcyjnych zajęć sportowych „SKS” skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Pamiętam, że będąc uczniem szkoły podstawowej korzystałem właśnie z takiej formy zajęć pozalekcyjnych. Chciałbym, aby dzisiaj dzieci i młodzież miały takie możliwości, które przyczynią do wzrostu aktywności fizycznej oraz zapewnią im możliwość spędzenia czasu wolnego w atrakcyjny sposób – dodał poseł.

Z kolei minister Witold Bańka w swoim wystąpieniu podkreślał duże możliwości dla samorządów w pozyskiwaniu środków na remont i rozbudowę infrastruktury sportową z programów Ministerstwa Sportu i Turystyki. – Dzięki decyzji pana premiera Mateusza Morawieckiego rząd przeznacza rekordowe środki na infrastrukturę sportową. Kultura fizyczna, rozwój infrastruktury sportowej jest niezwykle ważny. Nie ma sukcesów w sporcie młodzieżowym, wyczynowym bez dobrej infrastruktury – powiedział minister. – Cieszę się z tego, że rozwój infrastruktury sportowej stanowi tak ważny punkt programowy kandydata na urząd burmistrza Myślenic Jarosława Szlachetki – zakończył Witold Bańka.